Anasayfa .: Tüm Duyurular .: Duyuru Detayı

Duyuru Detayı


Zagreb ve Sofya’da Düzenlenen Erasmus Yaz Okulu Programları Tamamlandı
 

( Yayın Tarihi : 29.09.2011 )

Bu yaz Bölümümüz ilki Sofya Kütüphane Çalışmaları ve Bilgi Teknolojileri Devlet Üniversitesi, diğeri Zagreb Üniversitesi tarafından düzenlenen iki Erasmus Yoğun Programı içerisinde yer almış, Bölümümüz’den toplam 12 öğrenci ve iki öğretim üyesinin katıldığı programlar başarıyla tamamlanmıştır.

 

4-17 Eylül 2011 tarihleri arasında Sofya’da gerçekleştirilen program kapsamında Kütüphane, Bilgi ve Kültür Yönetimi, Kültürel Mirasın Korunması ve Erişim, Bilgi Danışmanlığı, Kütüphanelerde, Arşivlerde, Müzelerde ve Diğer Kültürel Kurumlarda Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Okuryazarlığı konuları ele alınmıştır (programla ilgili ayrıntılı bilgi için bakınız: http://libcmass.unibit.bg). 10-23 Eylül 2011 tarihleri arasında Zagreb’de gerçekleştirilen program kapsamında ise Uzaktan Eğitim, Elektronik Ortamda Eğitim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri gibi konular yer alınmıştır (ayrıntılı bilgi için bakınız: http://infoz.ffzg.hr/erasmusip/).

 

Farklı üniversitelerden gelen hocalardan ders alma ve gerek hocalarla gerekse diğer öğrencilerle iletişim ve bilgi paylaşım olanağı sağlamanın yanı sıra zengin sosyal ve kültürel deneyimler de sunan söz konusu programların önümüzdeki yıllarda sürdürülmesi düşünülmektedir. Bölümümüz’de Erasmus Yoğun Programları ve başvuru koşulları ile ilgili ayrıntılı bir tanıtım toplantısı düzenlenecek, söz konusu toplantıyla ilgili gerekli duyurular web sitesinde yapılacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü 06800 Beytepe Ankara
Son Güncellenme Tarihi : 18.10.2016
Web Sorumlusu : Öğr.Gör. Faik Demirbaş